Dolnośląskie 

CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 

w Lubinie

czy wiesz, że nie potrzebujesz skierowania, aby skorzystać z pomocy psychologa lub psychiatry

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

12 maja 2024

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej! 💉👩‍⚕️👨‍⚕️
Codzienna praca pielęgniarek i położnych jest niezwykle ceniona i szanowana. To zawody, które wymagają ogromnego zaangażowania i odpowiedzialności. Ich szczególną charakterystyką jest czynienie dobra na rzecz drugiego człowieka, wspieranie go w chorobie i niesienie ulgi w cierpieniu. Wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym składamy wyrazy uznania i szacunku za codzienną ciężką pracę. 💖 Życzymy spełnienia marzeń, zarówno tych zawodowych, jak i prywatnych, satysfakcji z wykonywanej pracy, spokoju oraz ciągłej pogody ducha i radości. Dziękujemy Wam za Wasze ogromne serce i poświęcenie! 💕🌺💐

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska

Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie informuje, że z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska uzyskało dofinansowanie do realizacji projektu o nazwie ”Budowa Wysokospecjalistycznego Ośrodka Medycznego Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie” w wysokości 81 459 000,00 PLN.

Więcej informacji

Bezpłatne szkolenia

21 marca 2024

Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie zaprasza nauczycieli, pedagogów oraz psychologów szkolnych pracujących w placówkach edykacyjnych na terenie gminy miejskiej Lubin na bezpłatne szkolenia na realizatorów programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego:

Szkolenia są dwudniowe; po szkoleniu uczestnicy otrzymają stosowny certyfikat.

Współpraca z samorządami w roku 2024

24-05-2024 r.

Informujemy, że w 2024 roku Gmina Miejska Lubin, Gmina Polkowice, Gmina Chocianów oraz Gmina Ścinawa, w ramach współpracy z naszą jednostką, finansują dla swoich mieszkańców ponadlimitowe gwarantowane świadczenia zdrowotne dla dzieci i młodzieży w zakresie poradni zdrowia psychicznego dla dzieci.

Dodatkowo Gmina Miejska Lubin i Gmina Polkowice finansują również świadczenia zdrowotne w zakresie poradni leczenia uzależnień dla dzieci i młodzieży.

Dzieci i młodzież z terenów ww. gmin do lekarza psychiatry dziecięcego oraz do psychologa dziecięcego przyjmowane są bezpłatnie oraz bez skierowania. W celu umówienia wizyty należy zadzwonić do rejestracji pod numer telefonu 726 990 990 (w godzinach 800 - 2000).

Zakres świadczeń:

Terminy realizowanych świadczeń:


Przypominamy, że realizujemy również świadczenia gwarantowane w systemie NFZ (szczegóły). 


Światowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego 2024

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Eksperci przewidują, że do 2030 roku stanie się także pierwszą najczęściej diagnozowaną jednostką chorobową. Na świecie choruje na nią aż 350 milionów ludzi, w tym 4 miliony w Polsce. Dużą część chorych stanowią dzieci i młodzież 🤦‍♀️🙇🤷‍♂️.

Depresja to choroba, która jest związana z wadliwym funkcjonowaniem neuroprzekaźników w mózgu; dotyka ludzi w różnym wieku, niezależnie od płci czy statusu społecznego. Depresja nie jest tylko chwilowym obniżeniem nastroju, ale chorobą, która utrudnia bądź nawet uniemożliwia codzienne funkcjonowanie.

Objawami depresji u dzieci, podobnie jak u osób dorosłych, są:

🔹smutek;
🔹obniżone poczucie własnej wartości;
🔹widoczne zmiany w obszarze aktywności psychoruchowej – spowolnienie lub pobudzenie;
🔹poczucie braku nadziei i sensu życia;
🔹zaburzenia koncentracji uwagi;
🔹widoczne ograniczenia albo rezygnacja z zainteresowań i aktywności, które dotychczas sprawiały radość;
🔹trudności i zmiana dotychczasowego wzorca snu (wyraźne trudności z zasypianiem lub wczesne wybudzanie);
🔹nawracające myśli o śmierci i samobójstwie;
🔹zaburzenia odżywiania: wzrost lub spadek apetytu;
🔹nadmierne zmęczenie;
🔹spadek energii.

Depresję można i należy leczyć. Nie bójmy się prosić o pomoc❗

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, zmaga się z depresją:

➡️ Skontaktuj się z psychologiem lub psychiatrą.
➡️ Skorzystaj z infolinii kryzysowej:

➡️ Dołącz do grup wsparcia dla osób z depresją.

Pamiętaj - nie jesteś sam / sama. Wspólnie możemy pokonać depresję!

**Dodatkowe informacje:**

📌Forum Przeciw Depresji - www.forumprzeciwdepresji.pl
📌Życie warte jest rozmowy - www.zwjr.pl

Oferta Pracy

28-11-2023 r.

📢 Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie zatrudni osoby zainteresowane pracą na stanowisku:

📌 Terapeuty uzależnień - wymagane doświadczenie w pracy z młodzieżą i ich rodzinami, status osoby będącej w trakcie procesu certyfikacyjnego na specjalistę terapii uzależnień, lub posiadanie certyfikatu specjalisty terapii uzależnień.

📌 Osoby z wykształceniem pedagogicznym, psychologicznym, psychoterapeutycznym lub w zakresie terapii uzależnień gotowej do przeprowadzania oddziaływań z obszaru psychoprofilaktyki i promocji zdrowia dla dzieci i młodzieży w szkołach oraz dla nauczycieli i przedstawicieli różnych grup zawodowych pracujących z dziećmi i młodzieżą. Istotne do podjęcia pracy na powyższym stanowisku jest doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą z zakresu psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego w tym uzależnień. Dodatkowym atutem będzie certyfikacja w zakresie realizacji rekomendowanych programów psychoprofilaktycznych dla dzieci i młodzieży.

Oferta pracy, rekrutacja

Zainteresowane osoby są proszone o wysłanie CV na adres e-mail 📧 rekrutacja@dczpdm.lubin.pl z dopiskiem:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie Sp. z o.o. w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko."

Zapraszamy❗

Fred Goes Net

Fred Goes Net

16-11-2023 r.

👍 Z dumą informujemy, że DCZPDM dołączyło do grona realizatorów programu Fred Goes Net.

Fred Goes Net to program wczesnej interwencji skierowany do młodzieży 🧒👧 w wieku 13-19 lat, które są na etapie eksperymentowania lub szkodliwego używania substancji psychoaktywnych (narkotyki 💊 oraz tzw. dopalacze 🧪, alkohol 🍺) i doświadczają związanych z tym problemów. 

Czy Twoje dziecko ma kontakt z narkotykami, dopalaczami lub piciem alkoholu oraz należy do grupy wiekowej 13-19 lat❓

Jeśli na powyższe pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to skontaktuj się z placówką DCZPDM w Lubinie pod numerem ☎ 726 990 990 i zapytaj o program Fred Goes Net. Zapraszamy❗👋

Fred Goes Net składa się z rozmowy indywidualnej i 8 trwających godzinę zajęć prowadzonych w małych grupach (5-12 osób).

Udział w programie jest bezpłatny. Program nie jest skierowany do osób uzależnionych.

3 lata Przychodni

23-10-2023 r.

🎂 🍰 Dziś mijają 3️⃣ lata funkcjonowania 🏥 Przychodni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie. To trzy lata pełne zaangażowania, empatii i wsparcia dla naszych młodych pacjentów 👶🧒👧 oraz ich rodzin. W ciągu ostatnich 12 miesięcy udzieliliśmy 10690 świadczeń terapeutycznych (w tym 6832 świadczeń w ramach NFZ), przeprowadziliśmy 147 wykładów dla uczniów, rodziców i nauczycieli, zrealizowaliśmy 13 szkoleń dla grup zawodowych, zapewniliśmy 730 godzin dyżuru ☎️ Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży oraz 190 godzin dyżuru Punktu Interwencyjno-Informacyjnego. Niech kolejne lata będą pełne sukcesów, wzrostu i jeszcze większej liczby uśmiechów na twarzach naszych podopiecznych! 🚀💖

BUDOWA SZPITALA NA PÓŁMETKU

11-10-2023 r.

Prace budowlane związane z realizacją Wysokospecjalistycznego Ośrodka Medycznego Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie przebiegają zgodnie z planem - pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z placówki już na początku przyszłego roku. Budowa ośrodka potrwa do końca 2024 roku.

Światowy Dzień zdrowia psychicznego

10-10-2023 r.

Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka - to tegoroczne hasło przewodnie obchodzonego 10 października Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Wszyscy mamy prawo do dobrego zdrowia psychicznego. Jeśli czujesz się przytłoczony/a, smutny/a lub nie wiesz, jak sobie poradzić z problemami, nie bój się szukać pomocy.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o swoje zdrowie psychiczne:

📌 Mów o swoich uczuciach - nie bój się podzielić się tym, co czujesz z zaufaną osobą, np. rodzicem, przyjacielem, nauczycielem lub psychologiem.

📌 Dbaj o siebie - regularnie uprawiaj sport, zdrowo się odżywiaj i wysypiaj się.

📌 Spędzaj czas z bliskimi - relacje z innymi ludźmi są bardzo ważne dla naszego samopoczucia.

📌 Znajdź coś, co sprawia Ci radość - zadbaj o swoje hobby i zainteresowania.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz profesjonalnej pomocy, możesz skorzystać z następujących źródeł:

☎️ Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży w DCZPDM: 726 700 774 (dyżur codziennie w godzinach 20:00 - 22:00)

☎️ Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (dyżur 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę) 

☎️ Ogólnopolski telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym: 116 123 (dyżur poniedziałek -piątek od 14:00 - 22:00)

Pamiętaj, że nie jesteś sam/a i że zawsze możesz liczyć na pomoc.

ZATRUDNIMY PSYCHOLOGÓW i TERAPEUTÓW

12-06-2023 r.

Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie zatrudni osoby zainteresowane pracą na stanowisku:

Zainteresowane osoby są proszone o wysłanie CV na adres e-mail rekrutacja@dczpdm.lubin.pl z dopiskiem:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie Sp. z o.o. w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Ogłoszenie

30-01-2023 r.

Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie zatrudni osoby zainteresowane pracą na stanowisku psychoterapeuty pracującego w nurcie psychodynamicznym, gotowe do pracy na oddziale dziennym psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży. Do zadań psychoterapeuty będzie należała praca ze starszą młodzieżą (szkoła średnia), współprowadzenie psychoterapii grupowej, prowadzenie psychoterapii indywidualnej i konsultacji diagnostycznych, współpraca z Zespołem Leczącym (psycholodzy, psychoterapeuci, lekarz psychiatra, pielęgniarka, terapeuta zajęciowy, arteterapeuta). W ramach pracy na oddziale odbywają się także zebrania kliniczne oraz regularne superwizje (dwa razy w miesiącu).

Minimalne wymagania do podjęcia pracy to status osoby będącej w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego z ukończonym drugim rokiem szkolenia oraz gotowość do podjęcia pracy w wymiarze minimum ¾ etatu.

Zainteresowane osoby są proszone o wysłanie CV na adres e-mail rekrutacja@dczpdm.lubin.pl z dopiskiem:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie Sp. z o.o. w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

rozpoczęcie budowy

09-08-2022 r.

Ruszyły prace budowlane Wysokospecjalistycznego Ośrodka Medycznego Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Prace potrwają do końca 2024 roku.

Podpisanie umowy na realizację szpitala

27-07-2022 r.

W lubińskim ratuszu podpisano dziś umowę z firmą Climamedic na realizację Wysokospecjalistycznego Ośrodka Medycznego Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Prace budowlane rozpoczną się w sierpniu i potrwają do końca 2024 roku.

TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

09-03-2022 r.

Przypominamy, że w DCZPDM działa ☎️ Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 👶👦👧

Dyżur pod numerem ☎️ 726 700 774 prowadzony jest codziennie przez 7 dni w tygodniu od godziny 2000 do godziny 2200 przez psychologów i psychoterapeutów, posiadających doświadczenie w pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą (pomoc prowadzona jest w języku polskim).

W języku ukraińskim dyżury telefoniczne z pomocą psychologiczną dla dzieci i młodzieży prowadzone są pod numerem 800 12 12 12 (telefon prowadzony przy Rzeczniku Praw Dziecka).

(🇺🇦) Увага! Допомога українською мовою 800 12 12 12.
(https://tinyurl.com/ykm5m7se

Telefon zaufania 726 700 774

Masz problem? Z nami możesz porozmawiać o wszystkim, co Cię martwi - zadzwoń. Pod tym numerem telefonu czeka pomoc psychologiczna.

W rozmowie czuj się bezpiecznie - przekazywane informacje są poufne.

W sytuacji, gdy zagrożone jest Twoje zdrowie lub życie, powiadomimy odpowiednie osoby, które pozwolą nam zadbać o to, abyś był(a) bezpieczny(a).

Przychodnia - podsumowanie roku

23-10-2021 r.

Rok temu, 23 października 2020 r., otworzyliśmy Przychodnię Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie. Przez ten rok m.in. przyjęliśmy 9 663 Pacjentów (z czego 5 789 w ramach NFZ), udzieliliśmy 18 wykładów w szkołach, przeprowadziliśmy 21 szkoleń grup zawodowych, zapewniliśmy 660 godzin dyżuru Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży oraz 989 godzin dyżuru Punktu Interwencyjno-Informacyjnego. A to dopiero początek!

Przychodnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie - podsumowanie roku

Spacer Wirtualny

22-03-2021 r.

Zapraszamy na wirtualny spacer po Przychodni Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie:

Spacer wirtualny

Przychodnia - wydłużenie czasu pracy

23-11-2020 r.

W związku z dużym zainteresowaniem Przychodnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży wydłuża czas pracy oraz zmienia godziny rejestracji.

Rejestracja do Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży prowadzona jest telefonicznie w dni robocze od poniedziałku do piątku od godziny 800 do godziny 2000 pod numerem:

726 990 990

Przychodnia zapewnia opiekę dla dzieci i młodzieży do ukończenia szkoły ponadpodstawowej - nie dłużej jednak niż do 21 roku życia.

Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie - logo

PRZYCHODNIA - koniec prac adaptacyjnych 

16-10-2020 r.

Dobiegły końca prace adaptacyjne w budynku po byłym Gimnazjum nr 4 przy ul. Marii Konopnickiej 5 w Lubinie. Przychodnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży rozpoczyna działalność 26 października 2020 roku.

Sala integracji sensorycznej
Gabinet terapii rodzinnej
Hol przychodni

Budowa nowego obiektu

Wizualizacja przychodni i szpitala Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie Sp. z o.o. przy ulicy 1 Maja.